Od chwili założenia w roku 1990 w Villa Nova de Gaia ARCEN zapewniał solidne, wydajne i innowacyjne rowziązania w dziedzinie maszyn przemysłowych.
 
ARCEN jest rodzinna firmą, która stała się obecnie wiodącym producentem sprzętu do produkcji betonu sprzedając swoje produkty w ponad 45 krajach na świecie.
 
Obecnie frima rozwinęłą się do poziomu grupy, która jest dostawcą technologicznie rowinietego sprzętu takiego jak : węzły betoniarskie do produkcji betonu oraz prefebrykatów betonowych, kruszarni, wytwórni mas bitumicznych oraz dżwigów nabrzeżnych do rozładunku statków w portach.
 
Aby pozostać jaknajbliżej klienta i aby sprostać globalnej konkurencji Grupa ARCEN zdecentralizowała swoje struktury tworząc nowe oraz przemując inne jednostki.
 
W 1996 roku otworzono biuro handlowe w Sao Paulo w Brazylii mające za zadanie obsługę rynku południowoamerykańskiego. W trosce o zaspokojenie oczekiwań klientów w 2005 roku w Żorach w Polsce uruchomiono biuro wraz z magazynem do obsługi rynków wschodniej Europy. Kolejnym krokiem było otwarcie planówki hadlowej zlokalizowanej w Madrycie w Hiszpanii oraz w 2008 roku biura we Francji w Paryżu.
Następnym etapem międzynarodowej ekspansji oraz kontynuacją trendy wzrostowego Grupy ARCEN było przejęcie 76% udziałów firmy Eurocrane z siedzibą w Portugalii w Carregado. Opisane przejęcie oznaczało dla firmy wejście w nowy obszar działalności – dzwigi dnabrzeżne do rozładunku statków w portach – co odwierciedla dążenie do poszukiwania nowych wyzwań, w których można wykorzystać zdobyte doświadczenia i dostarczać klientom dopasowane rozwiazania w dowolnym miejscu.
 
Innowacyjne rozwiazania stosowane przez firmę ARCEN zaowocowały przyjęciem Grupy do COTEC Innovation Network. Ponadto produkcja wysokiej jakości produktów Grupy ARCEN odbywa się w oparciu o system zarządzania jakością i posiada certyfikację ISO 9001 :2008.
BlaCK_SystemCOMPETEQRENPMEPRIMEAPCER


Copyrights © Arcen 2020 - All rights reserved
Developed by IFT MULTIMEDIA